Звіт про роботу методиста НМЦ Шелухіної Н.М за 2015-2016 н. р.

 

У період 2015-2016 навчального року науково-методичним центром управління освіти, молоді та спорту Святошинською  районної в місті Києві державної адміністрації  було вжито ряд заходів з метою надання якісних сучасних бібліотечних послуг закладами освіти Святошинського району, а саме:

Школа молодого бібліотекаря

Головна мета – допомогти молодим бібліотекарям швидко та легко  адаптуватись у професійному бібліотечному середовищі:  опанувати основи стратегічного планування, організаційного розвитку та інноваційних послуг бібліотек; використання веб-технологій, блогів та соціальних мереж; ,  елементи моніторингу й оцінки для посилення результативності роботи сучасних книгосховищ.

Зокрема, тематикою засідань по роботі з молодими бібліотекарями було обрано наступні:

25.09. 2015 р.  – Списання навчально-методичної літератури;

20.11. 2015 р. – Виставка в бібліотеці: новий погляд на традиційну форму;

18.12. 2015 р. – Поради досвідчених бібліотекарів: практичний досвід;

22.04. 2016 р. – Бібліотека – користувач: формула успіху.

Проведені наради:

11.09.2015 р.- Перерозподіл та забезпечення учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів підручниками на новий навчальний рік;

15.01.2016 р. – Проведення районного конкурсу «Найкращий читач 2016 року»;

11.03.2016 р.-  Отримання, розподіл та забезпечення учнів підручниками 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів;

01.04.2016 р. – Про затвердження Положення та проведення конкурсу з відбору проектів підручників для учнів 8 класів. Наказ МОНУ від 05.02.2016 року 378;

10.05.2016 р. – Підсумки та перспективи роботи шкільних бібліотекарів на новий навчальний рік.

З метою оптимізації інноваційної діяльності шкільних бібліотек, поширення та впровадження в практику роботи досвіду кращих бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів, підвищення бібліотечно-інформаційної діяльності, виховання в учнів інформаційної  культури, любові до книги, культури читання, формування вміння користуватися бібліотекою раз на рік проводиться:

-         Районний конкурс «Найкращий читач 2016 року»;

-         Нагородження переможців конкурсу грамотами та дипломами; 

-    Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Виховуємо

громадянина – патріота України»;

- Відкритий урок «Крок до Європи: знайомтесь – Польща»:

-   Круглий стіл до святкування Всеукраїнського дня бібліотек.

Постійно діючий консультпункт для шкільних бібліотекарів

Основна мета – знайомство бібліотекарів з основами бібліотечної справи, надання  практичних знань, необхідних для роботи в бібліотеці та методичної допомоги у вирішенні існуючих проблемних та спірних питань:

-         Списання навчально-методичної літератури;

-         Ведення фінансової документації (сумарної та інвентарної книг);

-         Проведення конкурсу з відбору проектів підручників для учнів 8 класів.

Перспективи розвитку бібліотечної справи у 2016-2017 навчальному році:

-         Впровадження бібліотечних інновацій

Форми і методи, що сприятимуть професійному зростанню бібліотечних працівників:

Створення блогу.

За допомогою блогу можна оперативно донести свої рекомендації, обговорити роботу і проблеми, обмінятися матеріалами і корисними посиланнями, продемонструвати нове та краще.

-         Інтерактивні форми:

Тренінг

Навчання, яке базується на досвіді людини, розвиває здібності особистості до пошуку, нових знань, творчості, допомагає здійснити інтелектуальний прорив, формує новий світогляд.

Тематика : “Бібліотечне спілкування – нові можливості”, “Діалог з читачем – психологія спілкування”, “Інноваційний пошук – основа розвитку бібліотек”, “Новітні технології в обслуговуванні читачів”, “Як підготувати успішний проект”, “Інтернет як зв’язуюча ланка бібліотек району”

Майстер-класи

Це нова форма спілкування у практиці роботи бібліотекарів. Ідея майстер-класу полягає в тому, що визнаний майстер демонструє свої унікальні прийоми роботи широкому колу підготовлених спеціалістів. Тут відбувається обмін ідеями, технологіями, прийомами роботи.

Тематика :“У світі прек расного” (з досвіду роботи з естетичного виховання), “Ігрові форми масової роботи”, “Шукаймо ключик золотий” (формування інформаційної культури), “Реклама в бібліотеці” (теорія та практика), “У світі природи” (екологічне виховання), “Спілкування, як засіб співпраці бібліотекаря і користувача”.

Проблемні питання та шляхи їх вирішення

-         Залучити до районних заходів працівників бібліотек Київського будинку вчителя та Педагогічної бібліотеки;

-         Сприяти вирішенню питання підключення 12 бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів району до локальної мережі Інтернет;

-         З метою підвищення комп’ютерної грамотності організувати районі семінари-тренінги на базі СЗШ № 253.