ЗВІТ директора НВК «ДНЗ-ЗНЗ «Довіра» Святошинського району міста Києва на загальних зборах педагогічного колективу, батьківської громади та громадськості про роботу за 2018-2019 навчальний рік

 

Навчально- виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітній

навчальний заклад “Довіра” розпочав свою роботу з 1 вересня 2000 р.

Проектна потужність на 220 осіб.

Мережа класів за 2018-2019 н.р. складає 4 класи початкової школи.

Мережа дошкільних груп – 5 дошкільних і 1-а  ясельна група.

Всього в 2018-2019 н.році  було по списку  260  дітей, з них: 103  школярі

і  157 дошкільників.

Клас  Мова навчання  Кількість учнів   5 - /6/-денна                Яка іноземна

мова вивчалась

1-А         Українська                   31                            5-денна          англійська

2-А         Українська                   21                            5-денна          англійська

3-А         Українська                   28                            5-денна          англійська

4-А         Українська                   23                            5-денна          англійська

В початковій школі працює 11 педагогів , з них:

* з вищою освітою             –   9

*середня спеціальна           –  2

*мають вищу категорію     -  6

* І категорія                        -  1

* ІІ категорія                       -  1

Мають звання "вчитель-методист" – 2 особа.

Мають звання "старший вчитель"   - 3 особи.

Мають звання "старший вихователь" -  2 особи.

Мають звання "вихователь-методист"  - 1 особи.

Для дітей дошкільного віку працює 6 груп:

# ясельна група              - 22,

# старша  група № 3       - 29,

#  старша  № 4                 - 29,

#  молодша № 5                - 24

#  молодша  № 7               - 26,

#  середня  № 2                 - 27

В групах працює  8  вихователів, з них  мають:

* вищу освіту               -  4 осіб,

* середню спеціальну  – 4;

* вищу категорію        -   3

* І категорію                  - І

* звання «вихователь-методист» -  5,

В НВК  також працює: 1 музичний  керівник / має середню музичну освіту/.

1 вихователь-методист  Дабіжа І.К. /має вищу освіту і вищу  категорію/.

1 керівник гуртка спортивно-масової роботи   / має вищу освіту і І категорію/.

1 практичний психолог /має вищу освіту і ІІ категорію/, працює  на 0,5 ставки.

Особлива увага приділялася дітям 5-річного віку з метою отримання ними дошкільної освіти, хоча групи були переповнені.

За 2018-2019 навчальний рік підвищили свою кваліфікацію на курсах підвищення

кваліфікації педагоги: Михайловська О.А.,  Корендюк Н.В.

Атестація педагогічних працівників проходила за графіком.

Результати атестації:

1.Михайловська О.А.- вихователь -  відповідає займаній посаді, підтверджена кваліфікаційна категорія "Спеціаліст вищої категорії" і педагогічне звання «вихователь-методист»

2. Дабіжа І.К., вихователь-методист., відповідає займаній посаді, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

3. Корендюк Н.В. - вихователь, відповідає займаній посаді, підтверджена   кваліфікаційна категорія "Спеціаліст вищої категорії" і педагогічне звання «вихователь-методист».

4. Зелена Н.В., вихователь, відповідає займаній посаді, присвоєна   кваліфікаційна категорія "Спеціаліст вищої категорії".

5. Самбурова В.М. – вчитель, відповідає займаній посаді, підтверджена   кваліфікаційна категорія "Спеціаліст вищої категорії" і педагогічне звання «вчитель-методист».

6. Тищук О.І., вчитель, відповідає займаній посаді, підтверджена   кваліфікаційна категорія "Спеціаліст вищої категорії" і присвоєно звання «старший вчитель».

На сьогоднішній день колектив закладу відзначається стабільністю, хоча для покращення роботи потрібно 4 вихователі. Особливе занепокоєння викликає персонал харчоблоку: всі працівники є пенсіонерами і за останні 10 років ніхто на ці посади не з’являвся. Техпрацівниками заклад забезпечений повністю.

 

Колектив протягом 2018-2019 навчального року працював над вирішенням таких завдань:

  1. Формувати комунікативні навички засобами використання  інтерактивних ігор у роботі

з дітьми молодшого шкільного і дошкільного віку.

В листопаді була проведена педагогічна нарада на тему:  "Перспективи  розвитку у спілкуванні»

Для вихователів були проведені консультації  (Розвиток комунікативних навичок у дітей дошкільного віку засобами казкотерапії)

Також відбулися відкриті заняття: в старшій групі № 3 (вихователь Чечель І.Г.) «Ходить гарбуз по городу» (розвиток мовленнєвої компетенції).

В старшій групі № 4 (вихователь Михайловська О.А.)  - «У дружньому колі» (комунікативний розвиток в інтегрованій діяльності).

Було проведено методичне об`єднання для вчителів на тему: "Формування комунікативних навичок».

Була проведена тематична перевірка» Стан роботи комунікативного розвитку» в середній групі № 2, в 1-3 класах в жовтні-листопаді 2018 р.

 

  1. Розвиток  творчих  здібностей  дітей на уроках і заняттях за принципом інтеграції

мистецьких видів діяльності.

Для  цього була проведена педагогічна рада «Радість дитини  в творчості», а також консультації для вихователів:  «Методика  проведення організованої діяльності з розділу програми «Образотворча майстерня» з дітьми молодшого дошкільного віку»; «Образотворча діяльність як чинник та середовище розвитку особистості  дитини».

Були  проведені відкриті заняття:  в середній групі № 2 (вихователь Корендюк Н.В.)

«Зимове панно» та в молодшій групі № 5 (вихователь Галак А.Г.) «Веселий сніговик (художньо-естетичний розвиток).

Методичне об’єднання  вчителів пройшло та тему «Розвиток творчих здібностей учнів

у  процесі інтеграції». В грудні-січні проведено тематичну перевірку  «Стан роботи з художньо-естетичного розвитку» в І молодшій групі № 9,  молодшій групі № 7 та в 1-3 класах.

Поведені консультації для батьків: «Малюємо пальчиками (розвиток мілких м’язів руки).

 

3.Виховувати моральні якості у дітей шляхом ознайомлення з природою рідного краю.

В березні 2019 р. була проведена педагогічна рада «Вчимо відчувати красу природи», консультація для вихователів «Уроки милування природою (природничий аспект); «Організація інтегрованої діяльності з дітьми дошкільного віку за творами В.Сухомлинського.

Методичне об’єднання «Виховання моральних якостей дітей», а також була проведена

тематична перевірка «Стан роботи з морального виховання (молодша група №5, середня група № 2 і 1-4 класи).

Відкриті заняття в старшій групі № 3 (вихователь Н.В.Зелена) «Весняні первоцвіти»  (уроки милування природою); молодша група № 5 (вихователь Контуш О.М.) «Будьмо друзями природі» (правила поведінки дітей в природі).

Консультація для батьків: «Спільна праця дітей і дорослих на городі і квітнику».

Значна увага приділялась впровадженню нових інноваційних педагогічних технологій, а саме: ейдетиці і мнемотехніці. Майже 90% педагогічного складу пройшли відповідні курси.

Проводились виставки дитячих робіт, різних поробок з підручних матеріалів, малюнків.

Ведеться робота  щодо залучення артистів лялькових театрів  для постановки вистав дітям, пов`язаних  з тематикою річного плану /правила дорожнього руху, пожежної безпеки, безпечної поведінки тощо/.

Цікаво, змістовно і святково відбувались музичні свята, які готували вихователі і музичний керівник Ковальчук Л.В.-  "Свято першого дзвоника", "День довкілля", "Посвята в однокашники", "У осені на гостинах", конкурс читців творів Т.Шевченка.

За участю і допомогою батьківського комітету до випускного балу був оригінально  прикрашений музичний зал і випускні бали пройшли змістовно і хвилююче.

Всі групи і класи початкової школи забезпечені методичними посібниками та літературою, виписані необхідні періодичні видання завдяки спонсорській допомозі батьків.

Учні початкової школи забезпечені підручниками  в повному обсязі.

Цікаво для вихованців і учнів, змістовно були  проведені  Тиждень  безпеки дитини, а також День цивільного захисту з відпрацюванням практичних дій при виникненні надзвичайних ситуацій.

Постійно проводились бесіди для учнів і  батьків щодо запобіганню травматизму, збереженню здоров`я.  Одначе, за навчальний рік була одна травма: учень 1-го класу Слободяник Павло  на вечірній прогулянці на ігровому майданчику перечепився  за корінь дерева і  розбив лоб (допомогу надано в травмпункті).

В НВК «Довіра» є діти пільгових категорій: 7 дітей з багатодітних родин, 2 – з малозабезпечених,  6 дітей учасників АТО. Вони мають пільги від держави згідно законодавству, а також отримують безкоштовні запрошення на свята та різні заходи, що проводяться в закладі.

Особлива увага приділялась питанням харчування дітей. Під постійним контролем з боку адміністрації була якість  продуктів, що постачались в НВК,  та якість готової продукції на харчоблоці.  За навчальний рік виконання натуральних норм склало 94%.

Під постійним контролем медичної сестри, вихователя-методиста перебувають питання дотримання технології приготування страв, дотримання санітарно-гігієнічних вимог в групах і класах,  процес видачі, роздачі та прийому їжі.

НВК “Довіра“ організовано  харчування  учнів 1-4 класів. Вони харчуються 2 рази на  день /учні школи один раз харчуються безкоштовно, один раз – за кошти батьків/ Організація харчування здійснювалась згідно чинних нормативних документів, санітарних норм та правил. Адміністрацією закладу, медсестрою регулярно проводився аналіз виконання встановленого продуктового набору для дітей, аналіз повноти виконання заявок, здійснювався контроль за якістю продуктів, умовами та терміном їх зберігання, реалізації, наявності супроводжувальних документів. Здійснювався контроль за організацією харчування в групах (їдальні), впроваджувалась робота з виховання культури прийому їжі у дітей, формування поняття про корисні і шкідливі продукти, значення особистої гігієни.

Організації харчування в установі постійно приділялась велика увага: були обговорення на нарадах у директора, на "п`ятихвилинках", відбувались перевірки стану харчоблоку, комори, місця зберігання свіжих овочів, продуктів, що швидко псуються, під постійним контролем перебуває якість продуктів, що завозяться та страви, що готуються. Проводився аналіз виконання натуральних норм.

Медичне забезпечення  дітей  проводить медсестра.  Є медичний кабінет, де є необхідні медичні препарати для надання долікарської первинної допомоги.  Аналіз захворюваності важко провести, так як батьки не завжди приносять довідку від лікаря про захворювання дитини, а спираються на домашні обставини. Мали місце випадки, коли одна дитина ставала джерелом захворювання для інших, особливо від гострих респіраторних захворювань, які нині супроводжуються такими симптомами як пронос, блювота, а батьки не завжди повідомляли про це вихователя.

Здоров`я  дітей – це найважливіше для нас, і  у випадках їх захворювання правильний діагноз відіграє ключову роль у їх одужанні. Були  поодинокі випадки захворювання на вітряну віспу та кір, скарлатину.  Для зміцнення здоров`я дітей та зниження захворюваності ведеться постійна  фізкультурно-оздоровча робота у дошкільних групах і в школі, влітку проводяться процедури загартування дітей.

НВК "Довіра" декілька років співпрацює з Медичним центром Академії наук України, де діти проходять широке обстеження стану здоров`я. Це дає можливість упередити перебіг багатьох захворювань у хронічні.

Активно працює батьківська громада. Кожна група і клас самостійно вирішують  питання залучення коштів для організації дітям свят, поліпшення матеріальної бази та позакласних заходів, благоустрої території.

Батьківська підтримка є суттєвою для закладу. Про це  постійно повідомляється на стендах

(інформація про витрати коштів).

Директором НВК  періодично проводяться :

- перевірки виконання навчального плану і програм ;

-  тематичні тижні ;

-  перевірка оволодіння дітьми основними рухами, техніки читання, виконання

режиму дня;

- перевірка стану викладання навчальних предметів;

- перевірка ведення шкільної документації ( учнівських зошитів, щоденників,

класних журналів);

-  конкурси, виставки дитячої творчості;

 

Проводились бесіди працівників поліції з учнями початкової школи щодо запобіганню булінгу.

Звернень громадян з приводу роботи закладу та скарг від батьків на роботу працівників установи та з інших питань не було.

Протягом навчального року було придбано :

 

КФК

КЕКВ

Найменування товару

Придбано в 2018-2019 н.р.

На суму :

 

 

 

Стіл дитячий з регулюванням висоти

 

12 шт.

 

 

 

 

Стіл «ромашка»

7 шт.

 

 

 

 

Лавка для роздягання

3 шт.

 

 

 

 

Шафа дитяча 5-місна з лавками

15 шт.

 

 

 

 

Ліжка дитячі одномісні

4 шт.

 

 

 

 

Плита електрична 4-комф.

2 шт.

 

37600-00

 

 

Холодильник

1 шт.

 

24200-00

 

 

Овочерізка

1 шт.

 

26000-00

 

 

Парти «трансформер»

32 шт.

 

 

 

 

Стільчик  дитячий з регулюванням висоти

21 шт.

 

 

 

 

Подушки (депутатські кошти)

 

 

18430-00

 

 

Обладнано «спортивний майданчик» (міська програма)

 

 

 

 

 

За кошти батьків:

 

 

 

 

 

Газонокосарка

1 шт.

 

3500-00

 

 

Вивіз опалого листя

 

 

1400-00

 

 

Екрани захисні на батареї

 

 

10000-00

 

 

Бойлер в їдальню

 

 

3500-00

 

 

Матеріал для оформлення музичного залу до свят

 

 

3980-00

 

 

Підписка періодичних видань

 

 

3256-00

 

 

Встановлення кодового замка

 

 

1760-00

 

 

Ремонт комп’ютерної техніки

 

 

900-00

 

 

 

 

 

 

 

Великою проблемою для закладу залишається стан даху /протікає після кожного дощу стеля  5-ї групи, мед.кабінету, спортивному залі),  виникає цвіль, хоча влітку 2018 року вже було відремонтовано 2/3 частини всього даху.

Підлягає ремонту і фасад будівлі /утворились великі тріщини на стиках панелей, обсипається штукатурка, видніється арматура в місцях з`єднання панелей, яка ржавіє і руйнується, а взимку через щілини заходить холод/.

Після заміни і встановлення металопластикових вікон, організація не зробила "відкоси" на вікнах і після дощу вода затікає в приміщення /музичний зал, "зелений сад"/

Не закінчені роботи з вхідної групи.

Залишається проблема заміни вікон з дерев`яними рамами, які вже стають аварійними /погнили рами і коробки/: спортивний зал, коридори, пральня, 1-й клас, медичний кабінет, кабінет директора, вихователя-методиста/

На території установи є два тіньових навіси, які потребують капітального ремонту із заміною даху і один тіньовий навіс потребує ремонту після того, як на нього впало дерево.

Потребує капітального ремонту харчоблок  і приміщення пральні.

Адміністрація неодноразово зверталась в управління освіти, молоді та спорту з цих питань, робила заявки, але ніяких зрушень допоки немає.

Колектив НВК  постійно працює у напрямку озеленення території. На ігрових майданчиках силами батьків зроблені різноманітні поробки з нетрадиційних матеріалів, обладнані столики і лавки для занять з дітьми на свіжому повітрі; на території також багато квітників і клумб з різними квітами, оформлені грядки з овочевими культурами, з якими  вихователі  знайомлять дітей.

Враховуючи досягнуте, педагогічний колектив поставив перед собою нові завдання і визначив проблему, над якою буде працювати протягом 2020-2021 навчального року:

 

Формування основ світогляду цілісної, життєво активної, гуманістично спрямованої особистості – громадянина демократичного суспільства, виховання його національно-культурних, загальнолюдських та громадянських цінностей»

Директор НВК                                                                 Т.І.Зименко