Наказ РУОМС "Про посилення безпеки учасників освітнього процесу в закладах освіти Святошинського району"

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Н А К А З

10 січня 2018                                                                                            № 13

 

Про посилення безпеки учасників освітнього

процесу в закладах освіти Святошинського району

 

Відповідно до  наказу Міністерства освіти і науки України від 06.01.2015 № 2 «Щодо заходів безпеки у навчальних закладах», Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 01.08.2001 № 563, з метою створення безпечних умов перебування здобувачів освіти та працівників у закладах освіти, запобігання нещасних випадків серед учасників освітнього процесу

 

Н А К А З У Ю:

 

1.  Керівникам освітніх закладів усіх форм власності:

1.1.    Розробити та провести  комплекс заходів з організації та забезпечення збереження життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу.

1.2.    Вживати заходи щодо приведення інженерно-технічних комунікацій, устаткування, обладнання у відповідність до чинних стандартів, правил, норм з охорони праці.

1.3.    Контролювати виконання робіт, які негативно впливають на учасників освітнього процесу та стан довкілля.

1.4.    Контролювати організацію чергування педагогічних працівників під час перерв та в місцях масового перебування учасників освітнього процесу.

1.5.    Розробити та розповсюдити серед учасників освітнього процесу пам’ятку з правил поводження із виявленими підозрілими вибухонебезпечними предметами, у тому числі замаскованих під них речей: авторучок, міні-магнітофонів, мобільних телефонів тощо.

1.6.    Постійно проводити роз’яснювальну роботу зі здобувачами освіти, працівниками закладів освіти та батьківською громадськістю щодо правил поведінки у випадку виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів за участю співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та правоохоронних органів.

1.7.    Відпрацювати з учасниками освітнього процесу практичні дії в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, надання першої допомоги травмованим і потерпілим.

1.8.    Здійснювати перевірку приміщень та територій освітніх закладів на виявлення підозрілих предметів.

1.9.    Обмежити доступ на територію закладів освіти осіб, які не задіяні в проведенні освітнього процесу, посилити контроль за недопущенням внесення до приміщень закладів освіти вибухонебезпечних та інших предметів, що можуть завдати шкоди здоров’ю і життю дітей та працівників.

1.10.    Впровадити жорстку пропускну систему до приміщень закладів освіти для недопущення перебування у них сторонніх осіб (дозволити вхід виключно з дозволу адміністрації закладу освіти).

1.11.    Забезпечити оперативне повідомлення силових та інших структур (за телефонами 101, 102) у разі виявлення в закладах освіти та на прилеглих до них територіях зброї, боєприпасів, вибухових речовин, обов'язкове інформування управління освіти, молоді та спорту.

2.  Відповідальність за своєчасність і достовірність інформації покладається на керівників установ та закладів освіти.

3.  Головному спеціалісту Васильченко Л.Є. при отриманні інформації про надзвичайну ситуацію негайно повідомляти безпосереднє керівництво та інші відповідні органи.

4.  Вважати таким, що втратив чинність, наказ управління освіти, молоді та спорту від 15.01.2015 № 14 «Про забезпечення безпеки у навчальних закладах Святошинського району».

5.  Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

В.о. начальника                                                                          І. Коваленко