Наказ РУОМС "Про недопущення випадків смерті дітей внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій, нещасних випадків, отруєнь та насилля"

Управління освіти, молоді та спорту

Н А К А З

«10»  січня 2018                                                                                   № 14

 

Про недопущення випадків смерті

дітей внаслідок виникнення

надзвичайних ситуацій, нещасних

випадків, отруєнь та насилля

 

Відповідно до рішення Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради України (протокол № 85 від 07.11.2017), з метою запобігання  випадкам смерті дітей внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій, нещасних випадків, отруєнь та будь-яких випадків насилля

 

НАКАЗУЮ:

 

  1. Керівникам освітніх закладів:

1.1.         Забезпечити виконання вимог частини другої статті 41 Кодексу цивільного захисту України щодо популяризації культури безпеки життєдіяльності серед дітей та молоді.

1.2.         Забезпечити вдосконалення науково-методичного супроводу викладання предмету «Основи здоров’я» відповідно до концепції «Нова українська школа» з посиленням практичних навичок дітей з безпеки життєдіяльності.

1.3.         Провести інформаційні наради щодо забезпечення невідкладного реагування працівниками закладів освіти на прояви насильства у сім’ї та інші форми жорстокого поводження з дітьми та інформування правоохоронних органів про такі випадки.

1.4.         Проводити попереджувальну роботу з батьками щодо  недопущення випадків жорстокого поводження з дітьми в сім’ях, а також відстежувати подібні випадки з боку здобувачів освіти по відношенню один до одного.

1.5.         Налагодити співпрацю з державними установами, громадськими та благодійними організаціями,  які працюють в інтересах дітей, сприяти участі  закладів освіти  в інноваційних просвітницько-профілактичних програмах та проектах.

1.6.         Здійснювати  контроль за проведенням індивідуальної роботи з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини.

1.7.         Розмісти на інформаційних стендах телефони довіри (додаток).

1.8.         Вжити заходів щодо організації у закладах освіти гуртків, секцій, факультативів із цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та рятувальної справи.

1.9.         Вжити невідкладних заходів щодо створення безпечних умов для організації харчування дітей.

1.10.    Спільно з медичним персоналом закладу здійснювати постійний контроль за організацією харчування, в тому числі за умовами та строками зберігання продуктів харчування та їх реалізації, технологією приготування страв тощо.

1.11.    Контролювати наявність, стан та безпечність кухонного та столового посуду, інвентарю, робочий та санітарний стан технологічного та холодильного обладнання, використаннях їх за призначенням.

2. Персональну відповідальність за створення безпечних умов перебування здобувачів освіти покласти на директорів закладів освіти.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника управління  І. Коваленко, директора районного науково-методичного центру                              О. Ільюка.

 

 

В.о. начальника                                                                               І. Коваленко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

Телефони довіри

Всеукраїнські безкоштовні

ü Всеукраїнська дитяча лінія «Телефон довіри»
8 800 500 21 80

За цим номером будь-яка дитина навіть з найвіддаленішого населеного пункту України може звернутися, почути відповідь на важливі, без перебільшення, болючі питання та отримати кваліфіковану консультацію психологів, юристів, педагогів — дітям, батькам. Працює з 09:00-21:00

ü Консультація з питань всиновлення, створення дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім'ї
8 800 50 543 30

ü Національна «гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей
8 800 500 33 50

ü Національної лінії Телефону Довіри з проблем ВІЛ/СНІД
8-800-500-45-10

ü Цілодобово, анонімно, безкоштовно Національна «гаряча лінія» по запобіганню торгівлі людьми
8 800 500 22 50

У Києві

ü Цілодобовий телефон довіри Київського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
451-5-451

ü Телефон довіри для дітей та підлітків (анонімно та безкоштовно) Працює з 9.00 до 21.00
515-23-74

ü Київський центр роботи з жінками
489-44-48

ü Медико-психологічна служба довіри
456-17-25