Наказ РУОМС "Про заходи щодо запобігання травматизму серед здобувачів освіти Святошинського району під час новорічних і різдвяних свят та зимових канікул"

04.12.2018                                                                                                       № 382

 

Про заходи щодо запобігання травматизму

серед здобувачів освіти Святошинського

району під час новорічних і різдвяних свят

та зимових канікул

 

На виконання Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669, Положення про порядок проведення розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 № 1365), забезпечуючи реалізацію державної політики в галузі охорони дитинства, та з метою створення належних умов для організації дитячого відпочинку, забезпечення організованого, змістовного дозвілля здобувачів освіти, запобігання дитячому травматизму під час зимових канікул, новорічних та різдвяних свят

 

НАКАЗУЮ:

 

  1. Директорам освітніх закладів усіх форм власності:

1.1. Затвердити плани роботи щодо організації дозвілля дітей під час зимових канікул, скоординувати ці плани з позашкільними закладами освіти.

Термін: до 10.12.2018

1.2. Забезпечити безперебійну роботу гуртків і спортивних груп (секцій) у канікулярний час.

Термін: упродовж канікулярного часу

1.3. Вжити необхідних заходів щодо організованого та безпечного проведення розважальних, інтелектуальних, спортивних заходів, екскурсій тощо.

Термін: упродовж зимових канікул

1.4. Забезпечити неухильне виконання законів України «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Кодексу цивільного захисту України у частині проведення відповідної роботи з питань запобігання дитячому травматизму.

Термін: постійно

1.5. Під час проведення новорічних і різдвяних свят:

1.5.1. Створити безпечні умови проведення святкових заходів, забезпечити громадський порядок під час проведення масових заходів.

1.5.2. Забезпечити  дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки, охорони життя і здоров’я дітей.

1.5.3. Забезпечити присутність медичних працівників під час проведення організованих святкових заходів, перевірити наявність та термін придатності медикаментів у аптечках.

1.5.4. З метою попередження харчових отруєнь заборонити проведення в закладах освіти святкових частувань (солодких столів).

1.6. Провести відповідну профілактичну роз’яснювальну роботу серед учасників освітнього процесу щодо дотримання безпечної поведінки:

- в умовах низьких температур;

- попередження випадків переохолодження та обморожень;

- дотримання правил пожежної  та техногенної безпеки, електробезпеки, дорожнього руху;

- небезпеки перебування на льодяних поверхнях річок та водоймищ;

- небезпеки використання відкритого вогню, піротехнічних засобів, вибухових предметів;

- поводження з незнайомими людьми та предметами;

- правил поведінки у громадських місцях, користування громадським транспортом, ескалатором;

- правил безпеки на залізничному транспорті, трамвайних коліях;

- профілактики інфекційних захворювань;

надання першої медичної допомоги потерпілим.

Термін: до 20.12.2018

1.7. Провести перед початком зимових канікул  первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності зі здобувачами освіти про дотримання вимог техногенної та пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, електробезпеки, правил поведінки на водних об’єктах  у зимовий період тощо з обов'язковою  реєстрацією в журналах відповідного зразка.

Термін: до 20.12.2018

1.8. На зустрічах з батьками розглянути питання контролю батьків за поведінкою дітей під час зимових канікул та проведення безпечного відпочинку під час новорічних та різдвяних свят.

Термін: до 20.12.2018

1.9. Довести до педагогічних працівників, батьків алгоритм дій у разі виникнення нещасних випадків з дітьми.

Термін: до 20.12.2018

1.10. Забезпечити контроль за організацією режиму роботи в закладах освіти на період зимових канікул, проведення позапланових інструктажів із сторожами та черговими з усіх питань безпеки життєдіяльності, техногенної та пожежної безпеки, дій у разі виникнення аварійної ситуації.

Термін: до 17.12.2018

1.11. Щоденно проводити обстеження території місць перебування, маршрутів руху дітей та проводити відповідну роботу щодо виявлення на території перебування здобувачів освіти різальних, колючих, вибухонебезпечних предметів, обірваних електромереж, відкритих люків із обов’язковою фіксацією даних у спеціальному журналі.

Термін: постійно

1.12. При організації екскурсійних, туристичних поїздок дотримуватися вимог наказу Міністерства освіти і науки України від 02.10.2014 № 1124 «Про затвердження нормативно-правових актів, які регламентують порядок організації туристсько-краєзнавчої роботи».

Термін: постійно

1.13. Інформувати управління освіти, молоді та спорту про випадки дитячого травматизму, загибель дітей у побуті, ДТП за участю дітей, надзвичайні ситуації, пожежі в закладі освіти, не порушуючи встановлених термінів.

Термін:  постійно

2. Головному спеціалісту Васильченко Л.Є.:

2.1. Тримати під постійним контролем роботу закладів освіти щодо запобігання всім видам дитячого травматизму та обліку нещасних випадків.

2.2. Забезпечити дієвий контроль за дотриманням правил та заходів безпеки під час канікул, екскурсій, відпочинку дітей у зимовий період 2018/2019 навчального року в закладах освіти району.

2.3. Своєчасно інформувати Департамент освіти і науки про нещасні випадки з працівниками закладів освіти, здобувачами освіти, загибель дітей у побуті, ДТП за участю дітей, надзвичайні ситуації, пожежі в закладах освіти району.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника Коваленко І.І.

 

 

Начальник                                                                              Ю. ДУБОВЕЦЬКИЙ