Наказ РУОМС "Про проведення заходу «Панорама проектів «Новий дитячий садок очима дітей, батьків та педагогів»"

 

Святошинська районна в місті Києві  державна  адміністрація

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Н А К А З

 

Від 15.02.2019                                                                                                № 45

 

Про проведення заходу «Панорама

проектів «Новий дитячий садок

очима дітей, батьків та педагогів»

 

На виконання наказу Департаменту освіти i науки виконавчого органу  Київської міської ради (Київської міської державної адміністрацій) від 15.02.2019 № 42 «Про проведення заходу «Панорама проектів «Новий дитячий садок очима дітей, батьків та педагогів», з метою популяризації роботи закладів дошкільної освіти

 

НАКАЗУЮ:

 

  1. Провести з 18 лютого по 31 травня 2019 року Панораму проектів «Новий дитячий садок очима дітей, батьків та педагогів» (далі-Панорама проектів).

 

2. Затвердити умови проведення Панорами проектів (додаток 1).

 

3. Затвердити склад конкурсної комісії (додаток 2).

 

4. Керівникам закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів «ЗДО – ЗЗСО»:

4.1.                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Довести до відома педагогічних працівників та батьків вихованців умови проведення Панорами проектів.

4.2.                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Подати до 03 травня 2019 року до відділу загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти управління освіти, молоді та спорту кращі проекти від дітей, батьків вихованців та педагогів.

 

5. Методистам РНМЦ Голенко Г.В. та Грабченко К.С.:

5.1.                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Організувати консультації для вихователів – методистів та педагогічних працівників закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів «ЗДО – ЗЗСО» щодо участі в Панорамі проектів та оформлені матеріалів проекту.

5.2.                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Узагальнити матеріали Панорами проектів та організувати виставку дитячих проектів.

5.3.         Подати до 20 червня 2019 року в Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка матеріали кращих проектів.

5.4.         Розмістити матеріали районного етапу Панорами проектів на сайті управління освіти, молоді та спорту.

 

6. Контроль за виконанням даного наказу покласти на головного спеціаліста з питань дошкільної освіти відділу загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Зражевську Л.В. та директора районного науково-методичного центру Ільюка О. Є.

 

 

 

Начальник                                                                           Юрій ДУБОВЕЦЬКИЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Галина Голенко 405-73-40

 

Додаток № 1

до наказу управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної  адміністрації

від 15.02.2019  № 45

 

Умови проведення Панорами проектів

«Новий дитячий садок очима дітей, батьків та педагогів»

 

1. Загальні положення.

1.1   Панорама проектів «Новий дитячий садок очима дітей, батьків та педагогів» проводиться на виконання наказу Департаменту освіти i науки виконавчого органу  Київської міської ради (Київської міської державної адміністрацій) від 15.02.2019 № 42 «Про проведення заходу «Панорама проектів «Новий дитячий садок очима дітей, батьків та педагогів».

1.2   Метою Панорами проектів є популяризація роботи закладів дошкільної освіти та навчально- виховних комплексів «ЗДО – ЗЗСО», виявлення кращих проектів, ідей, рішень, нових підходів до організації освітнього середовища, що спрямовані на покращення якості дошкільної освіти.

1.3   Завданнями проведення Панорами проектів є:

-          розвиток та стимулювання творчого уявлення всіх учасників освітнього процесу щодо бачення оновленого формату дошкільної освіти, створення нового освітнього простору;

-          формування позитивного іміджу закладів дошкільної освіти;

-          пошук та популяризація ідей щодо створення сучасного освітнього середовища Нового дитячого садка;

-          можливість узагальнення та поширення досвіду реалізації проектів;

-          презентація освітніх ідей і технологій, популяризація кращих творчих здобутків всіх учасників освітнього процесу.

1.4   У Панорамі проектів беруть участь колективи та батьки вихованців комунальних закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів, які презентують свої ідеї щодо створення сучасного закладу дошкільної освіти

 

2. Порядок проведення Панорами проектів.

2.1   Панорама проектів проводиться з 18 лютого по 31 травня 2019 року.

2.2 Панорама проектів проходить в три етапи:

І етап – з 18 лютого по 01 квітня поточного року в закладах освіти здійснюється створення проектів учасниками освітнього процесу (діти, батьки вихованців, педагоги). Учасники освітнього процесу готують окремі проекти.

З дітьми дошкільного віку створюється освітній проект з використанням різних засобів зображення, різноманітних конструкцій, фото- та відеозйомок, аудіозапису тощо.

Проект, створений батьками, може містити макети, конструкції, фото колажі сучасних будівель та інтер'єру дитсадка, групових кімнат чи ігрових центрів, результати проведення анкетування тощо.

Педагогічні проекти розкривають бачення педагогів на створення внутрішнього простору дитсадка (групові кімнати, внутрішні приміщення, музичні та фізкультурні зали), відносини між усіма учасниками освітнього процесу.

ІІ етап – з 02 квітня по 03 травня поточного року в закладі освіти проводиться виставка проектів та обираються кращі проекти від дітей, батьків вихованців та педагогів для участі в районній Панорамі проектів.

За результатами конкурсу створюється презентація проекту перемогти (не більше 10 слайдів). Презентації можуть містити малюнки, колаж, відео-або фотоматеріали, ілюстрації та інші матеріали.

До матеріалів додасться опис проекту (не більше 5 аркушів), що містить:

- назва проекту;

- учасники проекту;

- етапи створення проекту;

- опис проекту;

- результати проекту.

ІІІ етап – з 06 травня по 31 травня поточного року управлінням освіти, молоді та спорту проводиться Панорама проектів «Новий дитячий садок очима дітей, батьків та педагогів» та обирається кращий проект для участі в міській Панорамі. Переможці мають відповідати наступним критеріям:

- актуальність ідеї та реальна її реалізація;

- орієнтація на інноваційний шлях розвитку освітнього середовища;

- зрозуміле подання матеріалу;

- перспективи розвитку проекту;

- можливість узагальнення та поширення реалізації проекту;

- обсяг матеріалів відповідає вимогам.

Протягом ІІІ етапу проводиться виставка дитячих проектів на базі управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної  адміністрації обираються 5 кращих проектів.

 

3. Підсумки проведення Панорами проектів.

3.1   Підведення підсумків Панорами проектів здійснюється на підставі оцінювання членами районної конкурсної комісії.

3.2   Переможці районного етапу Панорами проектів нагороджуються грамотами управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної державної адміністрації та беруть участь  у міському етапі Панорами проектів.

 

 

Директор районного

науково-методичного центру                                         Олег ІЛЬЮК

 

 

Додаток № 2

до наказу управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної  адміністрації

від 15.02.2019  № 45

 

Склад конкурсної комісії Панорами проектів

«Новий дитячий садок очима дітей, батьків та педагогів»

 

Голова журі:

Дубовецький Юрій Олександрович – начальник управління освіти, молоді та спорту;

Члени Журі:

Зражевська Любов Василівна – головний спеціаліст відділу загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти;

Ільюк Олег Євгенович – директор районного науково-методичного центру;

Голенко Галина Володимирівна – методист районного науково-методичного центру з питань дошкільної освіти;

Грабченко Катерина Сергіївна – методист районного науково-методичного центру з питань дошкільної освіти;

Лізунова Оксана Геннадіївна – директор закладу дошкільної освіти № 179;

Братанова Леся Василівна – директор закладу дошкільної освіти № 532.

 

Головний спеціаліст відділу

загальної середньої,

дошкільної та позашкільної освіти                                Любов ЗРАЖЕВСЬКА