Наказ РУОМС "Про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у закладах освіти Святошинського району міста Києва"

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

 

Н А К А З

 

04.09.2019                                                                                                        № 192

 

Про проведення Тижня знань з основ безпеки

життєдіяльності у закладах освіти

Святошинського району міста Києва

 

На виконання завдань, визначених у листі  Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)  від 02.09.2019  № 063-6058, спільного Плану Департаменту освіти і науки та Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві, з метою проведення цілеспрямованої просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу щодо профілактики травматизму невиробничого характеру, виховання поважного ставлення до безпеки людини, усвідомлення необхідності вироблення навичок із дотримання правил поведінки в надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу в побуті, під час трудової діяльності чи в соціальному середовищі, удосконалення навичок працівників закладів освіти щодо організації заходів із забезпечення збереження життя та здоров’я здобувачів освіти в умовах надзвичайних ситуацій, підвищення рівня інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань забезпечення безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу

 

Н А К А З У Ю:

 

1. Організувати та провести Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності з 09 по 15 вересня 2019 року.

2. Головному спеціалісту Васильченко Л.Є.:

2.1. Надати необхідну практичну та методичну допомогу відповідальним за проведення даного заходу.

2.2. Організувати висвітлення інформації про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності на сайті управління освіти, молоді та спорту.

2.3. Подати узагальнену інформацію щодо проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності до Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до 30.09.2019 р.

3. Керівникам закладів освіти:

3.1. Розробити план заходів  проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності.

3.2. Організувати розміщення наочної агітації з заходами безпеки у холах та вестибюлях закладів освіти.

3.3. Провести відкриті уроки, заняття, з питань пожежної безпеки, охорони праці, безпеки життєдіяльності та профілактики всіх видів травматизму; бесіди щодо дотримання правил безпечного користування електроприладами, побутовою технікою, газовими приладами, сірниками, правил безпечного поводження на водоймах, у лісі, у метро, громадському транспорті, на залізничному транспорті, на станціях міської електрички. Особливу увагу звернути на правила поведінки у разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів.

3.4. Провести конкурс дитячого малюнку «Пожежна безпека очима дітей» з 09.09.2019 по 222.11.2019 у трьох вікових категоріях: І група – 6-10 років; ІІ група – 11-14 років; ІІІ група – 15-18 років.

3.5. Організувати відвідування здобувачами освіти пожежно-рятувальних частин та виставки пожежно-рятувальної техніки ГУ ДСНС у м. Києві.

3.6. Провести зустрічі з батьками з питань запобігання невиробничого травматизму серед дітей за участю представників Святошинського РУ ГУ ДСНС України у м. Києві.

3.7. На стендах та куточках з безпеки життєдіяльності організувати розміщення листівок та пам’яток з методичними рекомендаціями щодо порядку дій під час виникнення надзвичайних ситуацій.

3.8. Під час навчальних занять з учнями та вихованцями приділити увагу усвідомленню необхідності вироблення навичок дотримання відповідних правил поведінки, оволодіння основними прийомами, методами і засобами захисту від несподіваних травм.

3.9. Провести практичні заняття з евакуації на випадок виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру (пожеж, руйнування будівель, ускладнення погодних умов) та опрацювати схему оповіщення учасників освітнього процесу.

3.10. Провести з усіма працівниками інструктивні наради з питань дотримання безпеки та поведінки на водних об’єктах у осінньо-зимовий період відповідно до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України з відповідним записом в журналах реєстрації інструктажів з питань охорони праці.

3.11. Обладнати в приміщеннях закладів освіти інформаційні куточки щодо правил поведінки на водних об’єктах під час осінньо-зимового періоду, зокрема, з заходами безпеки життєдіяльності та порядку надання першої медичної допомоги потерпілим.

3.12. Щоденно проводити обстеження території закладів освіти щодо виявлення задимлення, небезпечних предметів (різальних, колючих, вибухонебезпечних предметів, отруйних рослин, грибів, битого скла, обірваних електромереж, відкритих люків тощо).

3.13. До 25.09.2019  інформацію про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності та довідку щодо травматизму дітей у літній період подати в управління освіти, молоді та спорту (к. 109).

3.14. Надати  в  управління освіти, молоді та спорту кращі роботи учнів-переможців та протоколи проведення конкурсу до 22.11.2019 року.

4. Директорові науково-методичного центру Ільюку О.Є.:

4.1. Забезпечити  проведення в закладах освіти конкурсу дитячого малюнку «Пожежна безпека очима дітей».

4.2. Затвердити склад журі для визначення переможців, роботи яких направлятимуться для участі у регіональному етапі конкурсу.

4.3. Організувати роботу журі щодо визначення переможців конкурсу (районного відбіркового туру) дитячих малюнків до 26.11.2019 року.

4.4. Передати роботи переможців конкурсу на розгляд міському оргкомітету    до 29.11.2019 року.

5. Контроль за виконанням даного наказу покласти на директора науково-методичного центру Ільюка О.Є., головного спеціаліста Васильченко Л.Є.

 

 

Начальник                                                                         Юрій  ДУБОВЕЦЬКИЙ